Az ötvenes években merült fel először sportcsarnok építésének gondolata a megyeszékhelyen. Először valahová a DVTK stadion környékére akarták felépíteni, majd a Népkert lett a végleges helye az intézménynek. 1971-ben elkészültek az Északterv tervei, amelyeket Horváth István, Szabó József és Thury László hozott létre. 1968-1970 között került sor az építkezésre, ennek során 500 köbméter betont, 80 tonna acélt és 82 kilométer kábelt használtak fel. 44x26 méteres lett a küzdőtér, a létesítmény befogadóképessége pedig 3600 fő volt hivatalosan. 68 millió forintba került az építkezés, az épület nívó díjjal lett jutalmazva. Első rendezvénye a Junior Ökölvívó EB volt.
fotó: mison.hu
2005-ben került sor a teljes körű felújítására, a Magyarország - Franciaország női kosárlabda mérkőzés zajlott először az immár korszerű létesítményben. A lelátó nyolc szektoros lett, a padokat műanyag székekre cserélték. 1488 fő a befogadóképessége, amely 1620-ra bővíthető. Szerintem egy ekkora városban ez "édeskevés". Koncertek esetén körülbelül 4000 fő tud kényelmesen szórakozni, a küzdőteret is részben elfoglalva.
fotó: fitadvisor.hu
2009 óta sportmúzeum is található az épületben, az előcsarnokban a ,,jó tanuló, jó sportoló" tábla is látható, illetve - szintén az előcsarnokban - Miskolc város híres sportolóinak tenyérlenyomata. Egy mini szálloda is kialakítása került a sportolók számára a csarnokon belül.
A Diósgyőr szurkolók varázslatos hangulatot teremtenek a csarnokban egy-egy mérkőzésen. fotó: minap.hu
Az évek során rengeteg rendezvény, koncert, sportesemény helyszíne volt a csarnok, Miskolc emblematikus épületévé nőtte ki magát.